0 536 777 03 97
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Başakşehir Parkeci

06 Ağustos 2019
2.639 kez görüntülendi

Başakşehir Parkeci ve laminat ustası arıyorsanız kaliteli işçiligimizle hizmetinizdeyiz Başakşehir Parkeci yüksel parke 1986 yılından günümüze siz degerli müşterilerimize hizmet vermektedir parkelerle ilgili yazımızın işinize yarayacagını düşünerek bize ulaşmak için bir telefonun yeterli olacagını bilmenizi isteriz

Masif Parke  

 Zemin döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilen parke çeşitlerinden biridir.Ahşap ve uzun ömürlüdür. Isı ve ses izolasyonu sağlaması, sistre olması, estetik ve iyi işlenilir olması genel tercih sebebidir. 

Lamine Parke          

Globalleşen dünyada ağaç ihtiyacı artmakta, ama yeterli ağaç dikimi ve korunması yapılmamaktadır. Bu da her geçen gün ağacı değerli kılmakta, kullanılan ağaç çeşitlerinin azalmasına neden olmaktadır.Lamine parke hızlı ağaç tüketimini bir nebze olsun durdurmuştur.Lamine parke sadece ağaç sarfiyatını azaltmakla kalmayıp, rutubete dayanıklılığı, hazır cila oluşu, geniş ve uzun parke seçeneği ve kısa sürede montaj kolaylığı gibi birçok artılarıda beraberinde getirmektedir. 

Laminat parke 

  Yüzeyinde koruyucu film, ovarley tabakası kullanılmasından dolayı yuğun kullanıma mağruz kalan mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.Clickli olması, sökülüp yeniden döşenebilmesi, diğer parkelere göre montajının kolay ve hızlı olması,estetik ve modern olması tercih sebebidir.

Parke Neden Kababır

  • Parkelerinizin üzerine koyduğunuz mobilyalarınızın ayaklarına mutlaka altı yapışkanlı keçe uygulayınız. Ayrıca bunları kullanmak için de bir ustaya ihtiyacınız olmaz. Kendiniz kolayca uygulayabilirsiniz.Sadece bunu yapmış olmanız bile parkelerinizi en az 10-15 yıl hiç çiziksiz ve aşınmadan kullanabilmeniz demektir.
  • Parkelerinizi temizlemenin en etkili ve ucuz yolu Arap sabunu karıştırılmış temiz, ılık ,duru sudur. Hatta içerisine suda çözülen kokulardan koyarsanız eviniz hem pırıl pırıl olur hem de mis gibi kokar. Kimyasal içerikli temizlik maddeleri parke yüzeyine zarar vereceğinden bunları kullanmamaya çalışınız.
  • Parkelerinizi asla çok sulu bezle silmeyiniz. Zira, parke aralarına girecek olan su zamanla ağacı tahriş ederek çalışmasına, ek yerlerinde görüntü bozukluklarına sebep olacaktır. İyi sıkılmış yumuşak pamuklu bir bez kullanırsanız çok iyi neticeler alırsınız.
  • Eviniz masif parke döşeli ise uzun zaman parkeyi tek başına bırakmayınız. Mutlaka kısa zaman aralıkları ile evi havalandırınız. Aksi takdirde parkeniz (özellikle sıcak havalarda) içerde oluşacak nemi bünyesine alarak çalışmaya başlayacak ve tatil sonu döndüğünüzde size hoş olmayan sürprizler hazırlayacaktır. 
  • Lekeleri ve yemek artıklarını kurumalarına fırsat vermeden yumuşak nemli bir bezle hemen temizleyiniz. 
  • Ağır nesnelerin yerlerini değiştirirken  çekmeyiniz; kaldırarak taşıyınız.
  • Parkeniz zamanla çizilebilir. Masif ve lamine parkede sistre ve cila ile parkenizi uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz.